Antalya Merkez

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Antalya Merkez
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Antalya Merkez

Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını kolayca ve uygun fiyata kirala, Antalya'nın tadını çıkar!
Akdeniz Bölgesi'nin en kalabalık şehri olan Antalya, eski çağlardan bu yana bölgenin en işlek şehri olmuştur. Şehir, Antalya Körfezi ile Batı Torosların arasına kurulmuştur. Antalya, konumu ve turizm gereği Türkiye'nin en çok göç alan şehirlerindendir. Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin şehirlerine komşudur.

Antalya bölgesi, Akdeniz iklimine sahip olup; yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Halkın geçim ekonomisini tarım, turizm ve ticaret karşılamaktadır. Muz, mandalina ve portakalın Türkiye'deki en önemli üretim yeri Antalya olarak bilinmektedir.

Antalya'da Nereleri Görmeliyim?
Antalya'da gezilecek olan yerler için liste yapmalısınız! Öncelikle aracınızı uygun fiyata kiralamalısınız. Uygun fiyata kiraladığınız araçla; Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Damlataş Mağarası, Karain Mağarası, Antalya Kaleiçi, Eski Antalya Evleri, Antalya Müzesi, Ariassos Harabeleri, Köprülü Kanyon, Tophane Parkı, Olympos ve Patara Plajı'nı gezilecek yerler listesine eklemelisiniz. Ayrıca Kaş ve Kalkan'ı listenizde mutlaka bulundurmalısınız!

Antalya'da Neler Yemeliyim?
Antalya konumu ve tarihi zenginliği gereği birçok mutfak lezzetlerine hakimdir. Turizmin gelişmesi ve dışarıdan aldığı göçler sayesinde Antalya, Dünya ve Türk mutfağına bir arada ev sahipliği yapmaktadır.

Yöreye özgü yemekler arasında meze, kadayıf tatlısı, bergamot reçeli, karpuz kabuğu reçeli, şakşuka, kabak çintmesi, keşkek, boranı, labada aşı, kıvrım, fıtır, kirkitle, kapama ve bastarya börekleri bulunmaktadır.

Antalya'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Antalya'nın dört bir yanında kültür sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Festivaller, fuarlar, konserler, sergiler, spor etkinlikleri … Yapılan etkinliklere hızlı ve kolay ulaşım için uygun fiyata aracınızı kiralamayı unutmayın. Şehrin en önemli etkinlikleri; Antalya Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Antalya Caz Festivali, Yeşilyayla Güreşleri, Tubitak Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, Uluslararası Antalya Kum Festivali, Antalya Televizyon Ödülleri'dir. Antalya bu etkinlikler süresince Dünya'nın dört bir yanında gelen insanları misafir etmektedir.

Antalya'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Antalya'da birçok arkeolojik alan vardır. Konum olarak bazıları birbirine yakın olsa da, aralarında mesafe olan yerler çoktur. Zamanınız kısıtlı ama çoğu yeri görmek istiyorsanız ve aracınız yoksa uygun fiyata kolayca araç kiralayabilirsiniz.

Antalya'da Karain Mağarası, Antalya Kalesi, Termessos Kenti, Perge Kalıntıları, Aspendos, Simena, Myra, Side Antik Kenti ve Alanya Kalesi şehrin önemli tarihi yerlerindendir.

Tüm bu güzellikleri keşfetmeniz ve kolayca ulaşım sağlamanız için sizleri GrsCar Araç Kiralama ofisimize bekliyoruz. İster internetten ister telefonla da aracınızı kolay ve uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Uygun fiyat ve düşük kilometreli araçlarımız Antalya'da sizleri bekliyor.