Denizli Merkez

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Denizli Merkez
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Denizli
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Denizli Pamukkale'yi görmekte geç kalma!
Denizli, Ege Bölgesi'nde sanayi, ihracat ve ticaretin merkezidir. Doğa harikası olan ve UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale, Denizli'de bulunmaktadır. Denizli ve Pamukkale'yi görmek, keşfetmek ve tadını çıkarmak için uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak aracınızı hemen kiralayın.

Denizli tarih boyunca birçok beyliğe ev sahipliği yapmıştır. Denizli'nin ismi sırayla; Tenguzlu ve Tunguzlu isimlerinden gelmiştir.

Denizli'de Nereleri Görmeliyim?
Denizli'de tarihi ve turistik olarak görülecek oldukça fazla yer vardır. Denizli'ye gelmeden önce nereleri göreceğinizi, nerede ne yiyeceğinizi ve neler alacağınıza dair liste oluşturmalısınız. Denizli'ye kendi aracınızla gelmeyecekseniz uygun fiyata ve düşük kilometreli bir araç kiralamalısınız, konforla Denizli'yi gezmelisiniz.

Denizli gezinizde listenizde; Pamukkale, Hierapolis, Laodikya Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti, Karahayıt Kaplıcaları, Işıklı Gölü, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Kaklık Mağarası, Keloğlan Mağarası mutlaka olmazsa olmazlarınızdan olmalıdır. Ayrıca Denizli tekstil kenti olduğu için Buldan ilçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ev tekstili ve ürünleri için Denizli merkezde de Babadağlılar İşhanı'nı görmeniz gereken yerler listenize eklemelisiniz.

Denizli'de Neler Yemeliyim?
Denizli'nin kendine özgü yemekleri olduğunu ve bazı yemeklerinde Denizli bölgesine ait isimleri olduğunu biliyor muydunuz? Denizli gezinizde mutlaka; enizli kebabı, irmik helvası, kuru patlıcan dolması, tarhana çorbası, , katmer, tas kapama, sıyırma yemeklerinin tadlarına bakmalısınız. Denizli kebabının diğer yörelerin kebaplarından tek farkı restoranlar size çatal bıçak vermezler, hepsini elinizde yemeniz gerekmektedir.

Denizli'de Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Denizli kent merkezinde ve Pamukkale'de yıl içerisinde çeşitli etkinlikler gerçekleşmektedir. Gerçekleşen etkinlikler için kısa bir liste oluşturursak; Uluslararası Şiir Günleri, Cam Festivali, Uluslararası Amatör Tiyatrolar Festivali, Uluslararası Halk Dansları Festivali listenizde bulunabilir. Ayrıca şehirde konserler, sergiler, söyleşiler ve fuarlar gerçekleşmektedir.

Denizli'de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Denizli eski çağlardan bu yana çok fazla çok fazla sayıda beyliğe ve döneme ev sahipliği yapmıştır. Denizli geziniz için kısıtlı bir zamanınız varsa ve aracınız yoksa uygun fiyatlı ve düşük kilometreli araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Gezecek olduğunuz tarihi yerler için bir liste oluşturmalısınız. Listenizde; Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti, Laodikeia Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti, Apollonia Salbace Antik Kenti mutlaka bulunmalıdır.

Ege'nin şirin kenti Denizli'yi gezmek ve tatilinizin tadını çıkarmak için Grscar Araç Kiaralama ofisimizden, web sitemizden ya da çağrı merkezimizden aracınızı kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz. Denizli'de bulunan araç filomuzun uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olduğunu hatırlatalım. Sizleri Denizli'ye bekliyoruz.