Gaziantep Merkez

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Gaziantep Merkez
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Gaziantep Merkez
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Gaziantep'in eşsiz güzelliklerini keşfetmek ve lezzetli yemeklerini tatmak için geç kalma!
Gaziantep, halk arasında Antep adıyla bilinir. Antep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sanayi ve gelişmişlik bakımından birinci sıradadır. Gaziantep'i gezmek ve keşfetmek için aracınızla gelmeyecekseniz uygun fiyata ve düşük kilometreli araç kiralayarak konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Gaziantep konumu nedeniyle bir çok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Antep'in Türk tarihindeki önemi de oldukça fazladır.

Gaziantep'te Nereleri Görmeliyim?
Gaziantep'te tarihi ve turistik olarak gezilecek yerler oldukça fazladır. Şehri gezmek için kısıtlı bir zamanınız varsa mutlaka aracınız olmalıdır. Eğer aracınızla gelmediyseniz uygun fiyata ve düşük kilometreli araç kiralayıp Antep'te konforla gezebilirsiniz.

Antep'i gezmek için liste oluşturmalısınız. Listenizi oluştururken; Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Panorama Müzesi, Zincirli Bedesten, Elmacı Pazarı, Atatür Anı Müzesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, Kurtuluş Camisi, Antep Çarşısı, Kent Müzesi, Tarihi Gümrük Hanı, Gaziantep Savaş Müzesi'ni listenize eklemeyi unutmayın.

Gaziantep'te Neler Yemeliyim?
Yemek denildiği zaman akla gelen şehirlerin en baş sıralarında gelen Gaziantep'te yöreye ait tatlar ilgi çekici ve güzeldir.  Gaziantep'te neler yemeliyim sorusuna en güzel cevaplar; beyran, fıstıklı katmer, küşleme, baklava, şöbiyet, antep sarma, humus, acı biber, tahmis kahvesidir. Antep'e gelip bu yemekleri tatmadan dönmemelisiniz.

Gaziantep'te Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Gaziantep'te her yıl düzenli olarak kültür sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Şehirde festivaller, fuarlar, sergiler, söyleşiler ve konserler düzenlenmektedir.  Cumhuriyet Kupası Aba Güreşleri, İslahiye Üzüm Biber ve Kültür Festivali, Fıstık Festivali bu etkinliklerin arasındadır.

Gaziantep'te Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Gaziantep, farklı medeniyetlere ve kültürlere uzun yıllar ev sahipliği yaptığı için tarihi mekanlarda bir o kadar çoktur. Tarihi mekanlara gitmek için aracınız yoksa, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak bir araç kiralamalı ve gezinize bu şekilde devam etmelisiniz. Gezilecek olan yerler ile gezilecek olan tarihi yerler listesi hemen hemen aynıdır. Listenizde; Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Medusa Cam Eserleri Müzesi, Tarihi Gümrük Hanı, Hamam Müzesi ve Zincirli Bedesten mutlaka bulunmalıdır.

Gaziantep'in tüm bu güzelliklerini görmek ve yemeklerini tatmanız için sizleri Antep'e bekliyoruz. Grscar Araç Kiralama ofisimizden, çağrı merkezimizden ya da web sitemizden size en uygun aracı, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz. Geniş filomuz ve yeni model araçlarımız ile sizleri Gaziantep'te bekliyoruz.