İstanbul Ataşehir

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / İstanbul Ataşehir
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

İstanbul / Ataşehir Araç Kiralama Ofisi 444 9 505

Ataşehir, İstanbul'un Anadolu yakasında bir ilçe. Güneyinde Maltepe, güney batısında Kadıköy, batısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur.

Kadıköy'e bağlı bir semt iken, 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ataşehir ilçesi 25,84 km²'lik bir alan içinde, 361.621 nüfusa ve toplam 17 mahalleye sahiptir.

1993 yılının başında Emlak Bankası'nın iştirakiyle başlanan "uydu kent" projesi Ataşehir'in temellerini attı. 2005 yılında ise Ağaoğlu, TOKİ, Varyap gibi büyük inşaat şirketlerinin yatırım noktası haline geldi ve 2008 yılında Kadıköy'den koparak belediye statüsü kazandı.

Ataşehir İlçesi Mart 2008'de TBMM'de kabul edilen "Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun"la kuruldu. Düzenlemeye göre Üsküdar'a bağlı 3 (Örnek, Esatpaşa ve Fetih), Kadıköy'e bağlı 7 (Atatürk, Barbaros, İçerenköy, İnönü, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, Yenisahra), Ümraniye'ye bağlı 3, Kartal'a (Samandıra) bağlı 1 mahallenin birleşmesiyle kurulan Ataşehir İlçesi'nin belediye teşkilatı 2009 yerel seçimlerinden sonra oluşturuldu.

Ataşehir doğal çevre olarak da çok gelişmiştir. Bir sürü yeşil parkları, inişli çıkışlı bisiklet parkurları ve piknik alanlarına sahiptir. İlçenin arkasında bulunan 438 metre yüksekliğindeki Kayış Dağı'nın yamaçlarındaki Kayışdağı Ormanı ise bu ilçeye ayrı bir güzellik katar.

GRSCAR farkıyla Ataşehir'de uygun fiyatla araç kiralayabilirsiniz.  İş merkezlerinin cazibesi ve doğal güzellikleri olan bu ilçemizde güvenilir ve keyifli bir deneyim yaşatmak 7/24 hizmetinizdeyiz.