Aydın Merkez

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Aydın Merkez
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Aydın 
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

GRSCAR'dan aracını kolayca ve uygun fiyata kirala, Aydın'ın tadını çıkar!
Ege Bölgesi’'nin nadide şehri olan Efeler Diyarı Aydın kuzeyinde İzmir , güneyinde Muğla ve doğusunda Denizli’ye komşuluk etmektedir. Çeşitli uygarlıklara geçmişten günümüze konukluk etmiş olup Antik Çağ’dan Selçuklu’lara uzanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Aydınoğulları zamanında şehrin bugün ki adına uzanan Aydın Güzelhisarı , Kurtuluş Savaşı sonrasında Aydın adını almıştır.

Aydın'da Nereleri Görmeliyim?
Aydın'da gezilecek olan yerler için liste yapmalısınız! Öncelikle aracınızı uygun fiyata kiralamalısınız. Uygun fiyata kiraladığınız araçla; Arapapıştı Kanyonu, Bafa Gölü, Çine Vadisi, Beşparmak Dağları, Sırtlanini Mağarası, Aydın Arkeoloji Müzesi, Otantika Etnografya Müzesi, Yörük Ali Efe Müzesi , Altınkum, Sağtur, Kadınlar , Akbük ve Sevgi Plajları'nı gezilecek yerler listesine eklemelisiniz. Ayrıca Dilek Yarımadası,  Saplı Ada, Aydınlık Koyu, İçmeler Koyu, Akvaryum Koyu’nu ve Didim ile Kuşadası’nı listenizde mutlaka bulundurmalısınız!

Aydın'da Neler Yemeliyim?
Aydın  konumu ve tarihi zenginliği gereği birçok mutfak lezzetlerine hakimdir. Temiz havası ve Ege’nin olmazsa olması zeytinyağlıları ile Aydın yöresine özgü kulak çorbası, patlıcan biber taratorlu turşu, kuyu tandırı, etli enginar, ebegümeci kavurması, ısırgan otu böreği, arapsaçı, çine köftesi, paşa böreği, çingene pilavı, yuvarlama, kırlı kızartması, tahinli pide, kabak tatlısı ,bolama, memleket sarması, pelvize tatlısı, zerde tatlısı bulunmaktadır.

 

Aydın'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Antalya'nın dört bir yanında kültür sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Festivaller, fuarlar, konserler, sergiler, spor etkinlikleri … Yapılan etkinliklere hızlı ve kolay ulaşım için uygun fiyata aracınızı kiralamayı unutmayın. Şehrin en önemli etkinlikleri; Deve Güreşi Festivalleri, Yenipazar Antep Fıstığı Festivali , Yenipazar Yörük Şenliği, Sultanhisar Malgaç Köprüsü Kuvay-i Milliye Direnişi Anma Günü, Buharkent Kültür ve Sanat Şenliği Taze İncir Festivali, Koçarlı Çam Fıstığı Festivali ,Kuşadası Gençlik Festivali’ dir. Aydın nu etkinlikler süresince gelen insanları misafir etmektedir.

Aydın'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Aydın'da birçok arkeolojik alan vardır. Güvercinada Kalesi, Kurşunlu Manastırı, Aphrodisias Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Tralleis Antik Kenti, Arpaz Kalesi, Zeus Mağarası, şehrin önemli tarihi yerlerindendir.

Tüm bu güzellikleri keşfetmeniz ve kolayca ulaşım sağlamanız için sizleri GRSCAR Araç Kiralama ofisimize bekliyoruz. İster internetten ister telefonla da aracınızı kolay ve uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Uygun fiyat ve düşük kilometreli araçlarımız Aydın'da sizleri bekliyor.