Elazığ Merkez

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Elazığ Merkez
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Elazığ
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Elazığ'ı görmek için geç kalma!
Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Fırat Havzasında bulunmaktadır. Elazığ'ı görmek ve keşfetmek için geldiğinizde aracınız yoksa, size en uygun aracı uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralamalısınız.

Elazığ, tarihte Anadolu'yu Mezopotamya'ya bağlayan kervan yollarının geçiş güzergahı içinde önemli bir yerleşim merkezi olmuştur ve birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır.

Elazığ'da Nereleri Görmeliyim?
Elazığ geziniz öncesinde görülmesi gereken yerler için bir liste oluşturmalısınız. Oluşturacak olduğunuz listede; Harput, Hazar Gölü, Üç Lüleli Çeşme, Elazığ Kalesi, Keban Barajı, Dabakhane, Harput Evi, Tarihi Kale Hamamı, Cimşit Bey Hamamı, Murat Baba Türbesi, Yaşam Vadisi, Buzluk Mağarası, Palu Kalesi mutlaka bulunmalıdır.

Elazığ'da Neler Yemeliyim?
Elazığ mutfağı, Hatay mutfağından sonra gelen en zengin mutfaktır. Kentte gezmek için kısıtlı bir zamanınız varsa, gelmeden önce kendinize yemek için kısa bir liste oluşturmalısınız ve bu lezzetleri mutlaka tatmalısınız. Listenizde; Harput Köfte, Harput Ekmek Tatlısı, Gömme, İçli Köfte, Süslü Fidoş, Kofik Dolma, Kurut Çorbası, Sırın, Dolanger, Tutmaçlı Çorba, çaypalası mutlaka bulunmalıdır.

Elazığ'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Elazığ'da yıl içerisinde farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Yapılan etkinlikler için kısa bir liste oluşturursak; Fırat Kısa Film Festivali, Arıcak Ters Şelale Şenlikleri, Üzüm ve Orcik Festivali, Geleneksel Bağ ve Bal Teşvik Müsabakası, Keban Su ve Alabalık Festivali, Mermer-Krom Kültür ve Sanat Festivali listenizde bulunmalıdır.

Elazığ'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Elazığ'a geldiğinizde tarihi yerleri gezmek için aracınız yoksa size en uygun aracı, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz. Gezilecek olan tarihi yerler listenizde Hazar Gölü, Elazığ Kalesi, Üç Lüleli Çeşme, Mansur Baba Türbesi, Dabakhane, Harput Evi, Cimşit Bey Hamamı, Tarihi Kale Hamamı, Beyzade Efendi Türbesi, Nadir Baba Türbesi, Buzluk Mağarası, Beşikli Baba Türbesi bulunmalıdır.

Elazığ'ı görmek ve tüm bu güzellikleri keşfetmeniz için sizleri Elazığ'a bekliyoruz. GrsCar Araç Kiralama Ofislerimizden, web sitemizden yada çağrı merkezimizden size en uygun aracı, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz.