Eskişehir Tren Garı

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Eskişehir Tren Garı
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Eskişehir Tren Garı
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Eskişehir'i görmek için geç kalma!
Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır ve halk arasında öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Kentte Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden olan Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi yer almaktadır.

Eskişehir'in adı Dorylaion isminden geldiği bilinmektedir. Kentte ilkçağlardan kalma tarihi yapılar ve eserler bulunmaktadır.

Eskişehir'de Nereleri Görmeliyim?
Eskişehir'e geldiğinizde gezilecek yerlerin araçla daha rahat gezilebileceğini hatırlatmak isteriz. Kente aracınızla gelmediyseniz size en uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz.

Eskişehir gezinizde; Odunpazarı, Kurşunlu Külliyesi, Eskişehir Mevlevihanesi, Şeyh Edebali Türbesi, Şeyh Şehabettin Türbesi, Porsuk Çayı, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Seyitgazi Müzesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Osmanlı Evi Müzesi, Karikatür Müzesi listenizde olmalıdır.

Eskişehir'de Neler Yemeliyim?
Eskişehir'de hamur işi ve kırmızı et türü yiyeceklere çok sık rastlayabilirsiniz.  Eskişehir'e gelip balaban kebabı, met helvası ve çibörek yemeden dönmemelisiniz. Kente ait yöresel yemeklerde tatar böreği, boza, nuga helvası, tutmaç, düğü köftesi çorbası, miyane çorbası yer almaktadır.

Eskişehir'de Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Eskişehir'de kültür sanat etkinliklerinde liste başını konserler almaktadır. Konserlerin çoğunlukta olma sebebi üniversite öğrencilerinin kentte çok fazla sayıda olmalarıdır. Kentte yapılan etkinlikler; Uluslararası Eskişehir Film Festivali, Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası, çok sayıda fotoğraf sergisi ve söyleşiler gerçekleşmektedir.

Eskişehir'de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Eskişehir'de gezilecek tarihi yerler için öncelikle bir liste oluşturmalısınız. Oluşturacak olduğunuz listede; Yunus Emre Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Seyit Battal Gazi Külliyesi, Havacılık Müzesi, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Midas Anıtı, Osmanlı Evi, Solonun Mezarı, Areyastis Anıtı, Gerdekkaya Mezarı, Doğanlı Kale, Pessinus Antik Kenti listenizde bulunmalıdır.

Eskişehir'de ki tüm bu güzellikleri görmek için acele edin. Grscar Araç Kiralama ofisimizden, web sitemizden ya da çağrı merkezimizden size en uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz. Geniş filomuz ve düşük kilometreli araçlarımızla sizleri Eskişehir'e bekliyoruz.