İzmir Alsancak

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / İzmir Alsancak
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR İzmir Merkez
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, gevreğini ve boyozunu al İzmir'in tadını çıkar!

Ege'nin incisi İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir. Yük limanına sahip olması, turistik merkezlere ve tarihi yerlere sahip olması nedeniyle İzmir büyük önem taşımaktadır. İzmir'i keşfetmek ve tadını çıkarmak için uygun fiyata ve düşük kilometreli aracınızı hemen kiralayın.

İzmir'in adının nereden geldiğine dair kanıtlanmış bir bilgi olmasa da Smyrna'dan geldiği bilinmektedir. Simirni olarak telaffuz edilmektedir. İzmir bir çok tarihi yere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca İzmir, Türk tarihi açısından da oldukça büyük önem taşımaktadır.

İzmir'de Nereleri Görmeliyim?

İzmir'e gelmeden önce bir liste oluşturmalısınız; nereleri görmeliyim, neler yemeliyim, kültür sanat etkinlikleri neler ve neyle gezeceğim sorularının cevabı bu listede olmalıdır. Kendi aracınızla gelmeyecekseniz uygun fiyata düşük kilometreli size uygun bir aracı kiralamalısınız, konforla gezmelisiniz.

Listenizde olmazsa olmazlarınız olmalıdır. Efes Antik Kent, Meryemana Kilisesi, Tarihi Asansör, Şirince, Saat Kulesi, İzmir Manyas Kuş Cenneti, Kemeraltı Çarşısı, Smyrna Antik Kenti, Eski Foça, Kordon Boyu Alsancak, Çeşme listenizde en baş sıraları almalıdır.

İzmir'de Neler Yemeliyim?

İzmir'de simite gevrek, çekirdeğe çiğdem denildiğini hatırlatalım. İzmir'in kendine has isimleri olduğunu unutmamalıyız. Çeşme kumrusu, Tire Köftesi, boyoz İzmir denildiğinde ilk akla gelenlerdir. Ege Bölgesi otlarıyla da bilindiği için Şevketi bostan, enginar, arapsaçı en güzel İzmir'de yenir. Selçuk ilçesinde çöpşiş yemenizi tavsiye ederiz. Sahil kenarında balık türlerini yiyebilir Kemeraltı'nda ise kesinle lokma yemelisiniz.

İzmir'de Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?

İzmir Türkiye'nin önemli üç büyük şehrinden biri olmasından kaynaklı burada sürekli etkinlik gerçekleşmektedir. Festivaller, fuarlar, bienaller, sergiler, konserler… İzmir için en önemlisi her yıl 9 Eylül'de açılışı gerçekleşen İzmir Enternasyonal Fuarı'dır. Alaçatı Sörf Festivali, Alaçatı Ot Festivali, İzmir Midye Şenliği listenin başında yer alan etkinliklerdir.

İzmir'de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?

İzmir eski çağlarda oldukça önemli bir yer olduğu için görülmesi gereken tarihi yerlerde oldukça fazladır. İzmir de gezmek için ayırdığınız süreyi iyi değerlendirmek adına uygun fiyatlı ve düşük kilometreli aracınızı kiralayarak tarihi yerleri kolayca gezebilirsiniz. Tarihi yerleri gezmek için bir liste oluşturduğunuzda; Efes Antik Kent, Meryemana Kilisesi, Saat Kulesi, Arkeoloji Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, Tarihi Asansör, Kemeraltı, Agora, Kızlarağası Hanı, Hisar Cami ve Kadifekale mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır.

Ege'nin incisi İzmir'i gezmek ve tatilinizin tadını çıkarmak için Grscar Araç Kiralama ofisiminden, çağrı merkezimizden ya da web sitemizden aracınızı hızlı ve kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz. Filomuzda yer alan araçların uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olduğunu unutmayın. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda sizleri bekliyoruz.