Kahramanmaraş Afşin

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Kahramanmaraş Afşin
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Kahramanmaraş / Afşin
Araç Kiralama Şubesi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile uygun fiyata kirala,  Kahramanmaraş’ın güzelliklerini keşfet!
 

Kahramanmaraş, Akdeniz ile güney doğunun sınırında olan Kahramanmaraş dondurmasıyla ünlü bir şehirdir. Maraş’ın meşhur dondurmasını yemek ve tarihi yerleri gezmek için en uygun fiyata düşük kilometreli aracınızı kolayca kiralayabilirsiniz. Ulu Camiden Döngel Mağarasına kadar tarihle dolu şehirde uygun fiyatlı düşük kilometreli araçlarımızdan kolayca kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş’da Nereleri Görmeliyim?

Kahramanmaraş’da görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada gelen yer Maraş Ulu Cami’dir. Cami-i Kebir olarak da bilinen tarihi yapımız Dulkadiroğulları döneminde 1400’lü yıllarda yapılmıştır.  Bunun dışında görmeden, gezmeden ve bilgi edinmeden gitmeyin dediğimiz durak noktalarını şöyle belirledik; Taş Köprü(Ceyhan Köprüsü), Germenica Antik Kenti, Malik Ejder Türbesi, Bakıcılar Çarşısı, Taşhan, Döngel Şelalesi ve Zeytun Kaplıcalarıdır.

Kahramanmaraş’da Neler Yemeliyim?

Kahramanmaraş diyince ilk akla gelen şey meşhur dondurmasıdır. Dünya’ca bilinen, hemen hemen çok farklı ülkelerde kendine özgü sunumu, tezgahı ve dondurmacı kıyafeti olan bu eşsiz dondurmayı en özel yerinde Kahramanmaraş’da tatmadan gitmek olmaz. Kahramanmaraş dondurmasından sonra baharat kültürü ve çeşitliliğiyle bilinmektedir. Kendine özgü tarhanası da tadılması gereken önemli lezzetlerindendir.  Bunun dışında tatmadan gitmeyin dediğimiz lezzlerini sizler için şöyle sıraladık; Paça Çorbası, Beşibiyerde, Eliböğründe, Maraş Kebabı, Mumbar Dolması, Maraş Böreği, Ekşili Aya Sulusu, Tırşik Çorbası, Sömelek Köfte ve Çullama ilk sırada gelmektedir.

 

Kahramanmaraş’da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?

Kahramanmaraş birçok medeniyetin ev sahipliği yaptığı ve kültürlerin geçiş noktası olan bir coğrafyadır.  Şehir de ziyaret edebileceğiniz Arkeoloji müzesi bulunmaktadır. Müzenin için de  Antik Fil Sergi ve  Direkli Mağara Kazısı Canlandırma sergi salonu bulunmaktadır. Kahramanmaraş’ın ayrıca tarihi konakları çok meşhur olup şehir içinde ziyaret edebileceğiniz bir çok tarihi yapı ve turizm etkinliğine katılabilirsiniz.


Kahramanmaraş’da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?

Kahramanmaraş kültür ve tarih durak noktalarından olması nedeniyle ziyaret edebileceğiniz birçok tarihi ve kültürel miras bulunmaktadır.  Hititler, Dulkadiroğulları, Selçuklular ve Osmanlılara ait bir çok yapı ve esere ev sahipliği sağlamaktadır. Tarihi durak noktalarını sizler için şöyle belirledik ; Cami-i Kebir, Şems Hatun Cami, Eshab-ı Kehf Külliyesi, Taş Medrese ve Türbe, Malik Ejder Türbesi, Germenicia Antik Kenti, Tarihi Maraş Konakları ve Ceyhan Köprüsü.