Muş Merkez

GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile uygun fiyata kirala, Muş'un güzelliklerini keşfet!

Doğal, tarihi ve kültürel değerler bakımından büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Muş, Doğu Anadolu'nun Yukarı Murat-Van bölümünde, Çar Deresi ve Korni Deresi arasındaki ovaya kurulmuştur.

Urartulardan başlayan köklü kültür tarihi, ilin hiç şüphesiz en önemli turizm kaynağıdır. Kış ve doğa sporları bakımından büyük bir potansiyele sahip Muş ilinde henüz bu yönde yeterli turizm yapılanması bulunmamakla beraber, çalışmalar sürdürülmektedir.


Muş'da Nereleri Görmeliyim?

Muş'da görülmesi gereken yerler için öncelikle kendinize bir liste hazırlamalısınız, daha sonra hazırlamış olduğunuz yerleri gezmek için aracınızla mı geleceksiniz bunu kendinize sormalısınız. Aracınız yoksa, Adana'da size en uygun aracı, düşük kilometreli ve uygun fiyata kiralayabilirsiniz.

Muş'da gezilecek başlıca yerleri sizler için şöyle sıraladık; Kayalıdere Antik Kenti, Mercimekkale Höyüğü, Bostankale Höyüğü, Kepenek Höyüğü ve Malazgirt.

Muş'da Neler Yemeliyim?

Muş zengin bir mutfağa sahiptir. Hayvancılığın etkisiyle et, yöre beslenmesinde temel öğe durumundadır. Başlıca mahalli yemekleri; Muş köftesi (hafta direği), domatesli lahana dolması (kırkçikli kelem dolması), hez (hasut) dolması, çorti, keşkek, cavbelek, mırtöge ve hersedir.

Muş'un tadını kiralayacağınız araç ile rahatça çıkarabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde araç kiralamak için GrsCar Araç Kiralama Ofisimize uğrayabilir, çağrı merkezimiz ya da web sitemizden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Geniş araç filomuzla Muş'da sizleri bekliyoruz.