Tokat Merkez

GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Tokat
Araç Kiralama Şubesi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile uygun fiyata kirala,  Tokat'ın güzelliklerini keşfet!

Tokat İlimiz, İç Anadoluyu Karadeniz kıyılarına bağlayan ve farklı iklimlerin yaşandığı geçit özelliği sağlayan bir ilimizdir. Kamp-karavan, trekking, kuş gözlem alanı ve olta balıkçılığı turizmin sağlandığı doğal güzellikleri ve tarihi miraslara sahiptir. Arkeoloji alanında bir çok değere ve esere sahip olan bir çok çalışmanın yapıldığı alandır. 

Tokat'da Nereleri Görmeliyim?

Tokat'da görülmesi gereken yerler için öncelikle kendinize bir liste hazırlamalısınız, daha sonra hazırlamış olduğunuz yerleri gezmek için aracınızla mı geleceksiniz bunu kendinize sormalısınız. Aracınız yoksa, Tokat'da size en uygun aracı, düşük kilometreli ve uygun fiyata kiralayabilirsiniz, tabi ki araç kiralama konusunda GRSCAR yanınızda.

Tokat'da gezilecek yerler için oluşturduğunuz listede;  Kaz Gölü, Mevlevihane, Tokat Kalesi, Atatürk Evi, Ulu Cami, Hıdırlık Köprüsü, Saat Kulesi, Tokat Çarşısı, Deveciler Hanı, Yazmacılar Hanı, Taşhan, Ballıca Mağarası Tabiat Parkı, Mahperi Hatun Kervansarayı, Arastalı Bedesten mutlaka bulunmalıdır.

Tokat'da Neler Yemeliyim?

Tokat birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve geniş coğrafyaların da birleşme noktası olduğundan mutfak konusunda da oldukça zengin bir ilimizdir. İlk akla gelen yemek Tokat Kebabıdır. Yenmesi gereken listeniz de daha sonra ; Zile Kömesi, Zile Pekmezi, Tokat Çökeleği, Çerkes Mantısı, Yoğurtmaç, Tokat Yağlısı, Keşkek, Tokat Çemeni, Tokat Yaprağı,  Niksar Çöreği, Pehlili Pilav'ı tatmadan dönmemelisiniz.

 

Tokat'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?

Tokat'da çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunların başında sizin için sıraladığımız; Zile Kiraz Festivali, Kültürel Etkilinlikler ve Çilek Festivali, Hocabeden Şenlikleri, Saruh Baba Suyu Şenliği, Kozlu Köyü Halüj Günü ve Zile Payanırı gittiğinizde muhakkak katılmanızı tavsiye edeceğimiz etkinliklerdir.

Tokat'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?

Tokat'da görülmesi gereken tarihi yerlere ulaşım için bir aracınız var mı? Aracınız yoksa size en uygun aracı, düşük kilometreli ve uygun fiyata kiralamalısınız. Tabi ki araç kiralama da GRSCAR yanınızda!

Görülmesi gereken tarihi yerler listeniz için sizler için sıraladığımız önerilerimiz; Tokat Taşhan, Tokat Kalesi, Tokat Saat Kulesi, Ali Paşa Cami ve Türbesi, Ali Paşa Hamamı, Tokat Müzesi.