Trabzon Havalimanı

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Trabzon Havalimanı
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Trabzon Havalimanı
Araç Kiralama Ofisi - 90 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Trabzon'u görmek için geç kalma!
Trabzon, Karadeniz Bölgesi'nde Samsun'dan sonra en büyük ikinci ildir. Trabzon aynı zaman “şehzadeler şehri” olarak da bilinmektedir. Evliya Çelebi, Trabzon için; “bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası” sözünü kullanmıştır.

Trabzon'da Nereleri Görmeliyim?
Trabzon tarihi ve turistik yerler açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Kısıtlı bir zamanınız yoksa eğer Trabzon'un tadını rahatça çıkarabilirsiniz. Trabzon geziniz için kendi aracınızla gelmeyecekseniz, size uygun aracı uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralamalısınız.

Trabzon'da görmeniz gereken yerler hakkında kısa bir liste oluşturursak; Akçaabat, Of, Maçka, Sürmene, Yomra, Çaykara, Çarşıbaşı, Uzungöl, Köprübaşı, Kızlar Manastırı,  görmeniz gereken başlıca yerler arasında olmalıdır.

Trabzon'da Neler Yemeliyim?
Karadeniz Bölgesi'nin gözbebeği Trabzon'da çok farklı bir mutfak anlayışı ile karışılacaksınız.  Trabzon'da; Akçaabat Köftesi, Peynirli-Kavurmalı Pide, Hamsi, Balık çorbası, Kuymak yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Balık çeşitleri olarak sadece hamsi değil, balığım tüm çeşitlerini Karadeniz'de yiyebilirsiniz.

Trabzon'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Karadeniz insanı diğer yörelerden biraz farklıdır. Eğlence kültürleri yemek kültürleri değişiktir, bu değişiklikler ise etkinliklerinde görülmektedir. Şalpazarı Ağasar Kültür Şenliği, Deniz Eğlenceleri, Soğuksu Şenlikleri, Hamsiköy ve Civar Köyler Sütlaç Festivali, Karadağ Yaylası Şenlikleri, Taşköprü Kültür ve Yayla Şenliği, Sisdağı Şenlikleri, Fındık ve Karayemiş Festivali, Sürmene Kültür ve Turizm Şenliği, Uluslararası Maçka-Sumela Festivallerine mutlaka katılmalısınız.

Trabzon'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Trabzon'da görülmesi gereken yerler dışında bir de görülmesi gereken tarihi yerler vardır. Bazı yerler oldukça yüksekte yer aldığı için yükseklik korkusu olanlar biraz dikkatli olmalıdır. Tarihi yerlere gitmek için aracınız yoksa size uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralamalısınız. Trabzon'da görmeniz gereken tarihi yerler olarak; Sümela Manastırı, Trabzon Kalesi, Valezon Manastırı, Ayasofya Müzesi, Bedesten, Boztepe, Peristera Manastırı, Küçük Ayvasıl Kilisesi'ni önerebiliriz.

Trabzon'da ki tüm bu güzellikleri keşfetmek, bol bol fotoğraf çekmek ve eşsiz yemeklerini tatmak için geç kalmayın. Grscar Araç Kiralama ofisimizden, web sitemizden ya da çağrı merkezimizden size en uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz. Geniş filomuz, yeni model ve düşük kilometreli araçlarımızla sizleri Trabzon'da bekliyoruz.