Edremit Havalimanı

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Edremit Havalimanı
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

GRSCAR Edremit Havalimanı 
Araç Kiralama Ofisi - 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile uygun fiyata kirala, Edremit’in güzelliklerini keşfet!
 

Edremit, Ege Bölgesinde yer alan ve ülkenin önde gelen turizm ve kültür merkezlerindendir. Edremit'de gezmek, şehrin ve yemeklerin tadını çıkarmak için kente gelebilir ve kentte tüm bu güzellikleri keşfetmek için size en uygun aracı, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz.


Edremit’de Nereleri Görmeliyim?

Edremit mavi ve yeşil tonlarının birleştiği adeti bir cennet köşesidir. Huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin 12 ay boyunca ziyaret ettiği bir ilçemizdir. Kaz dağlarının sağlık ve huzur dolu havasını barındırır. Gezmeye Kaz Dağları Milli Parkı’ndan başlayabilirsiniz. Birçok kaplıcayı içinde bulunduran Edremit şifalı su konusunda da önde gelen yerlerimizdir. Şifalı su konusunda Güre ve Derman Kaplıcalarını ziyaret edebilirsiniz. Doğal güzellikleriyle huzur bulacağınız Şahinderesi Kanyonu, Sütüven Şelalesi, Darıdere Tabiat Parkı, Akçay ve Altınoluk’u görmeden gitmemenizi öneririz.

 

Edremit’de Neler Yemeliyim?

Edremit, Ege mutfağının eşsiz lezzetlerini barındıran çok zengin bir mutfak yapısına sahiptir. Edremit denildiğinde ilk akla gelen konu zeytin ve zeytinyağıdır. Dünyaya mal olmuş zeytin ve zeytinyağını tadıp hatta dönüşte özleyeceğiniz bu lezzetten almanızı da öneririz. Edremit deniz mahsulleri ve yerel ege lezzetlerinin tamamını içinde barındırmasıyla beraber , tatmadan gitmeyin dediğimiz lezzetlerini sizin için şöyle sıraladık ; Höşmerim, Börülce, Mafiş Tatlısı, Saçaklı Mantı, Karanfilli Ekmek ve Balıkesir Kaymaklısı.
 

Edremit’de Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?

Edremit, Roma Medeniyetinin , Selçuklu ve Osmanlı sanat eserlerinin, mimarisini ve tarihini yansıtan adete tarih kitabı gibidir.  Bu tarihi ve görkemleri yapıları ziyaret edebilir ve birçok uygarlığa eşlik eden bu eşsiz eserlerin tadını çıkarabilirsiniz. Edremit bir turizm bölgesi olması açısından özellikle yaz dönemlerinde çeşitli sergi, konser ve tiyatro etkilerinin yapıldığı adeta tatil yaparken ruhunuzu da tatile çıkarıp huzura kavuşturacak etkinliklere katılabilirsiniz.
 

Edremit’de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?

Edremit birçok medeniyetin ev sahipliği yaptığı tarih ve kültür mirasıdır. Truva savaşlarının olduğu lokasyon yine Edremit sınırları içinde kalmaktadır. Birçok tarihi Roma, Selçuklu ve Osmanlı kalıntıları bulunmaktadır. Antandros Antik Kenti , Altınoluk’da bulunan bir Troas şehridir. Antandros Antik Kentini ziyaret etmeden ve incelemeden Edremit’ten ayrılmamanızı öneririz.