Kiralama Koşulları

Anasayfa / Kurumsal / Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

---------------------------------------------------------------------------

*  Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırı

* BDH, BDS, BDHA, BBHA ( Ekonomik )  grubu araç kiralamak için 23 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak, * CDS, CDH, CDS+ , CDSA, CDSA+, CDHA+  ( Orta ) grubu araç kiralamak için 24 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak.* DDSA, DDHA ( Üst ) grubu araç kiralamak için 25 yaşını doldurmuş ve en az 4 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak, *  MD ve MDA grubu araç kiralamak için 27 yaşını doldurmuş ve en az 7 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

*  Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 2 gündür. (48 saat )  Aracın iade saatinin geçirilmesi durumunda tam gün ücreti alınır.

* Kiralama KM sınırı

İstanbul İli İçin:

Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı: 350 KM  , aylık kiralamalar için aylık KM sınırı  3500 KM  dir. Bir kiralamada toplam 3500 km kullanım hakkı bulunmaktadır. KM sınırı aşılması durumunda KM başına 1 TL+Kdv ücret yansıtılmaktadır.

Lüks grup araçlar da günlük KM sınırı:200 KM olup bu sınır 1-10 gün arası kiralamalar da geçerlidir. 10-30 arası kiralamalarda 2000 KM sınır bulunmaktadır.

İstanbul Dışındaki Lokasyonlar İçin:

Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı: 250 KM  , aylık kiralamalar için aylık KM sınırı  2500 KM  dir. Bir kiralamada toplam 2500 km kullanım hakkı bulunmaktadır. KM sınırı aşılması durumunda KM başına 1 TL+Kdv ücret yansıtılmaktadır.

Lüks grup araçlar da günlük KM sınırı:200 KM olup bu sınır 1-10 gün arası kiralamalar da geçerlidir. 10-30 arası kiralamalarda 2000 KM sınır bulunmaktadır.

* Ödeme

Ödemeler kiralama başlangıcında, kendi adlarına geçerli bir kredi kartı veya banka havalesi ile yapılır.

* Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, orta grup araçlar için 1000 TL,üst grup araçlar için 1500 TL, lüks grup araçlar da iki kredi kartı ve 7500 TL'ye kadar depozito(nakit çekim) talep edilebilmektedir.

* Findeks Risk Raporu Kontrolü

Kullanıcılarımızdan ilk kiralamalarında findeks üzerinden risk raporu kontrolü işlemi zorunlu araç grubuna göre 1000, 1250 veya 1500 risk notu ve üstü olması beklenmektedir. Aksi durumda rezervasyon iptal edilip kesintisiz rezervasyon iptali sağlanmaktadır.

* Mesai Dışı Ücret

Kiralama birimlerinin mesai saati 08:30-21:00 arasındadır. Bu aralık dışında yapılan rezervasyonlar için eğer teslim ve iade saatinden herhangi biri mesai dışında kalıyorsa 60 TL hem teslim hem iade  mesai dışında kalıyorsa 100 TL ekstra ücret talep edilmektedir.

*  Muafiyetsiz Kaza Sigortası (CDW)

Araçlarda hasar olması halinde, kiralayan kişi araç grubuna göre değişen tutarlarda maddi zararları ödemekle yükümlüdür. Her araç kiralamada uygulanan muafiyetli kaza sigortası; 750 TL ve üzeri hasar ve zarar durumlarında trafik ve alkol raporu ibraz etmek koşulu ile araç grubuna göre değişen tutarlarda sigorta limitleri dâhilinde maddi zararları kapsamaktadır. Yukarıda bahsi geçen ön provizyon tutarı kadar olan hasar ve zararlar teminat dışındadır.

*  Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.

*  Araç Grupları

Araç Grupları

Muafiyet Tutarı

Muafiyetsiz Kaza Sigortası - CDW

Lastik Cam Far - LCF

Tam Kaza    SCDW

B Grubu     

1750 TL

25 TL / Gün

15 TL / Gün

35 TL / Gün

C Grubu     

2000 TL

30 TL / Gün

20 TL / Gün

38 TL / Gün

C+ Grubu

2500 TL

30 TL / Gün

20 TL / Gün

38 TL / Gün

D Grubu    

3500 TL

35 TL / Gün

25 TL / Gün

40 TL / Gün

M Grubu    

20000 TL

125 TL / Gün

75 TL / Gün

150 TL / Gün

*  Hırsızlık Sigortası

Her araç kiralamada uygulanan araç hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için hırsızlık olayı ile ilgili polis raporunun alınması, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde GRS car ofisine teslim edilmiş olması gerekir. Aksi halde, kiracının çalınma/kaybolma ile ilgili tüm maddi kayıplardan sorumluluğu devam eder.

* Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

* Ferdi Hayat Sigortası

Ek sigorta primleri ile ferdi hayat sigortası yapılabilir.

* Yakıt

Araçların eksik yakıt ile tarafımıza iade edilmesi halinde hesaplanan yakıt bedeline ilave olarak 30 TL+ KDV “Hizmet Bedeli” ayrıca kiralayandan talep edilecektir.

* Teslim Etme ve Teslim Alma / Tek Yön Kiralama

GRS car teslimat noktasının bulunmadığı şehirlerde teslim etme ve alma için vede aracın teslim alındığı ofisten farklı bir ofise iadesi için olan uzaklık üzerinden KM başına 1,50 TL ücret talep edilir

* Trafik Cezaları

Trafik cezaları kiracıya aittir. GRS tarafından ödenen trafik cezalarında 25 TL Kdv Dahil servis ücreti ayrı olarak tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

* Hgs Kullanımı

Filomuzda ki araçlar da Hgs mevcut olup, Hgs kullanımı olması durumunda 25 TL Kdv Dahil Hizmet Bedeli Uygulanacaktır.

* Yurt Dışına Çıkış

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

* İptal İade Şartları

İptal talebinizi aracınızı alış saatinden 48 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir.  Planlanan araç alış saatinizde tarafımıza bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçmeniz ve/veya iptal talebinizi alış saatinize 48 saatten az bir süre kala bildirmeniz halinde rezervasyon bedelinin 1/3 TL lik tutarı ücret  kesilecek , kalan 2/3 TL lik tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

* Günlük ve Aylık Kiralama Uzama İşlemleri

Günlük kiralama işlemlerinde en az 1 iş günü önce uzamayla ilgili bilginin iletilmesi, aylık kiralama işlemlerinde 7 iş günü önce uzama işleminin bilgi iletilip uygunluk olması durumunda uzama işlemleri sağlanabilmektedir.

* 30 Gün ve Üzeri Kiralamalarda; 

•            Aylık kiralamalarda aracın bir aylık  ödemesi peşinat , bir aylık ödemesi de depozit olmak üzere , iki aylık kira bedeli araç tesliminde talep edilecektir.  

•            Araç hasar durumunda polis tutanağı istenmektedir. Beyan kabul edilmez.

•            Araç kullanım tarihinde yazılmış tüm cezalar kullanıcıya aittir.

•            Araç kullanım tarihindeki, araca ait HGS – OGS bedelleri kullanıcıya aittir.

•            Aylık 3000 KM kullanım sınırı bulunmaktadır. KM aşımında KM başına 1,5  TL + KDV artı ücret talep edilecektir. 

•            Mücbir durumlar dışında fiyat teklifi  max. 1- 3 ay geçerliliğe sahiptir. Max kiralama süresi 3 ay sonunda araçlar iade alınacaktır. 

 

*DİKKAT!

Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının en yakın GRS car Türkiye ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.

Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır. GRS car Türkiye gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.