Kiralama Koşulları

Anasayfa / Kurumsal / Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

---------------------------------------------------------------------------

*  Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırı

* BDH, BDS, BDHA, BBHA ( Ekonomik )  grubu araç kiralamak için 23 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak, * CDS, CDH, CDS+ , CDSA, CDSA+, CDHA+  ( Orta ) grubu araç kiralamak için 24 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak.* DDSA, DDHA ( Üst ) grubu araç kiralamak için 25 yaşını doldurmuş ve en az 4 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak, *  MD ve MDA grubu araç kiralamak için 27 yaşını doldurmuş ve en az 7 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

*  Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 2 gündür. (48 saat )  Aracın iade saatinin geçirilmesi durumunda tam gün ücreti alınır.

* Kiralama KM sınırı

İstanbul İli İçin:

Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı: 350 KM  , aylık kiralamalar için aylık KM sınırı  4000 KM  dir. Bir kiralamada toplam 4000 km kullanım hakkı bulunmaktadır. KM sınırı aşılması durumunda KM başına 2 TL+KDV ücret yansıtılmaktadır.

Lüks grup araçlar da günlük KM sınırı:200 KM olup bu sınır 1-10 gün arası kiralamalar da geçerlidir. 10-30 arası kiralamalarda 2000 KM sınır bulunmaktadır.

İstanbul Dışındaki Lokasyonlar İçin:

Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı: 250 KM  , aylık kiralamalar için aylık KM sınırı  2500 KM  dir. Bir kiralamada toplam 2500 km kullanım hakkı bulunmaktadır. KM sınırı aşılması durumunda KM başına 2 TL+KDV ücret yansıtılmaktadır.

Lüks grup araçlar da günlük KM sınırı:200 KM olup bu sınır 1-10 gün arası kiralamalar da geçerlidir. 10-30 arası kiralamalarda 2000 KM sınır bulunmaktadır.

* Ödeme

Ödemeler kiralama başlangıcında, kendi adlarına geçerli bir kredi kartı veya banka havalesi ile yapılır.

* Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 2000 TL, orta grup araçlar için 2500 TL, orta-üst  grup araçlar için 2750 TL, üst grup araçlar için 3500 TL lüks grup araçlar da iki kredi kartı ve 10.000 TL'ye kadar depozito(nakit çekim) talep edilebilmektedir.

* Findeks Risk Raporu Kontrolü

Kullanıcılarımızdan ilk kiralamalarında findeks üzerinden risk raporu kontrolü işlemi zorunlu araç grubuna göre 1000, 1250 veya 1500 risk notu ve üstü olması beklenmektedir. Aksi durumda rezervasyon iptal edilip kesintisiz rezervasyon iptali sağlanmaktadır.

* Mesai Dışı Ücret

Kiralama birimlerinin mesai saati 08:30-19:00 arasındadır. Bu aralık dışında yapılan rezervasyonlar için eğer teslim ve iade saatinden herhangi biri mesai dışında kalıyorsa 250 TL hem teslim hem iade  mesai dışında kalıyorsa  400 TL ekstra ücret talep edilmektedir.

*  Muafiyetsiz Kaza Sigortası (CDW)

Araçlarda hasar olması halinde, kiralayan kişi araç grubuna göre değişen tutarlarda maddi zararları ödemekle yükümlüdür. Her araç kiralamada uygulanan muafiyetli kaza sigortası;  hasar ve zarar durumlarında trafik ve alkol raporu ibraz etmek koşulu ile araç grubuna göre değişen tutarlarda sigorta limitleri dâhilinde maddi zararları kapsamaktadır. Yukarıda bahsi geçen ön provizyon tutarı kadar olan hasar ve zararlar teminat dışındadır.

*  Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.

 

*  Araç Grupları

Araç Grupları

Muafiyet Tutarı

Muafiyetsiz Kaza Sigortası - CDW

Lastik Cam Far - LCF

Tam Kaza    SCDW

B Grubu     

10.000 TL

240 TL / Gün

220 TL / Gün

250 TL / Gün

C Grubu     

15.000 TL

255 TL / Gün

235 TL / Gün

275 TL / Gün

C+ Grubu

20.000 TL

255 TL / Gün

235 TL / Gün

275 TL / Gün

D Grubu    

30.000 TL

285 TL / Gün

275 TL / Gün

300 TL / Gün

M Grubu    

50.000 TL

140 TL / Gün

450 TL / Gün

500 TL / Gün

*  Hırsızlık Sigortası

Her araç kiralamada uygulanan araç hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için hırsızlık olayı ile ilgili polis raporunun alınması, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde GRS car ofisine teslim edilmiş olması gerekir. Aksi halde, kiracının çalınma/kaybolma ile ilgili tüm maddi kayıplardan sorumluluğu devam eder.

* Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

* Ferdi Hayat Sigortası

Ek sigorta primleri ile ferdi hayat sigortası yapılabilir.

* Yakıt

Araçların eksik yakıt ile tarafımıza iade edilmesi halinde hesaplanan yakıt bedeline ilave olarak 35 TL KDV dahil “Hizmet Bedeli” ayrıca kiralayandan talep edilecektir. Bir birim yakıt bedeli 120 TL KDV dahil olarak belirlenmiştir.

* Teslim Etme ve Teslim Alma / Tek Yön Kiralama

GRS car teslimat noktasının bulunmadığı şehirlerde teslim etme ve alma için vede aracın teslim alındığı ofisten farklı bir ofise iadesi için olan uzaklık üzerinden KM başına 100 TL ücret talep edilir

* Trafik Cezaları

Trafik cezaları kiracıya aittir. GRS tarafından ödenen trafik cezalarında 35 TL KDV Dahil servis ücreti ayrı olarak tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

* Yıkama ve Detaylı Temizlik Ücreti

Aracın normal kullanım dışında yoğun kirli şekilde teslim edilmesi durumunda 200 TL KDV dahil yıkama ücreti tahsil edilir. Araç yoğun kirli, koku yada lekeli vb şekilde teslim edildiğinin dışında bir durum ile gelmesi durumunda 2000 TL detaylı temizlik bedeli tahsil edilecektir.

* Hgs Kullanımı

Filomuzda ki araçlar da Hgs mevcut olup, Hgs kullanımı olması durumunda 15 TL KDV Dahil Hizmet Bedeli Uygulanacaktır.

* Yurt Dışına Çıkış

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

* İptal İade Şartları

İptal talebinizi aracınızı alış saatinden 48 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir.  Planlanan araç alış saatinizde tarafımıza bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçmeniz ve/veya iptal talebinizi alış saatinize 48 saatten az bir süre kala bildirmeniz halinde rezervasyon bedelinin 1/3 TL lik tutarı ücret  kesilecek , kalan 2/3 TL lik tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

* Günlük ve Aylık Kiralama Uzama İşlemleri

Günlük kiralama işlemlerinde en az 1 iş günü önce uzamayla ilgili bilginin iletilmesi, aylık kiralama işlemlerinde 7 iş günü önce uzama işleminin bilgi iletilip uygunluk olması durumunda uzama işlemleri sağlanabilmektedir.

* 30 Gün ve Üzeri Kiralamalarda; 

•            Aylık kiralamalarda aracın bir aylık  ödemesi peşinat , bir aylık ödemesi de depozit olmak üzere , iki aylık kira bedeli araç tesliminde talep edilecektir.  

•            Araç hasar durumunda polis tutanağı istenmektedir. Beyan kabul edilmez.

•            Araç kullanım tarihinde yazılmış tüm cezalar kullanıcıya aittir.

•            Araç kullanım tarihindeki, araca ait HGS – OGS bedelleri kullanıcıya aittir.

•            Aylık 4000 KM kullanım sınırı bulunmaktadır. KM aşımında KM başına 2  TL + KDV artı ücret talep edilecektir. 

•            Mücbir durumlar dışında fiyat teklifi  max. 1- 3 ay geçerliliğe sahiptir. Max kiralama süresi 3 ay sonunda araçlar iade alınacaktır. 

 

*DİKKAT!

Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının en yakın GRS car Türkiye ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.

Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır. GRS car Türkiye gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.